Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky - logo

„Projekt bol finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.“

Hľadá sa nový Magnus Carlsen

V piatok 23. 6. 2017 v aule školy zasadli za šachovnice mladí šachisti nášho gymnázia, aby sa „pobili“ o titul majstra školy v šachu. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl s časovou kontrolou 2 x 15 min v nádhernom prostredí auly. Digitálne šachové hodiny a šachové súpravy boli zakúpené s financií určených na záujmové vzdelávanie, ceny aj občerstvenie boli financované z projektu prevencia kriminality. Turnaja sa zúčastnilo 18 hráčov. Suverénnym víťazom celého turnaja sa stal neočakávane Marko Penzeš z III. B triedy, ktorý zvíťazil vo všetkých partiách. Kategóriu dievčat vyhrala Barbora Galabová z II. B triedy. Víťazom blahoželám a verím, že sa opäť stretneme na pripravovanom Vianočnom turnaji.